Jelzőrendszeres házi segítségnyújtás
Önálló városi modellként került kialakításra, ami azt jelenti, hogy a szolgáltatás a városban már működő alapellátási feladat, a házi segítségnyújtás kiegészítésére szerveződött. A műszaki berendezés központi egysége az Idősek Otthonában került kiépítésre, az ügyeletes gondozónők pedig abból a szakképzett teamből kerültek ki, amely a nappali gondozást végzi.
A jelzőrendszeres házi segítségnyújtás működtetése során a korábban csak munkaidőben működő házi segítségnyújtás folyamatos üzeművé vált.
A program központi „szereplője”egy rádió adó-vevő rendszer, melynek adó része egy kis készülék,melyet az ellátott nyakában hord és szükség esetén gombnyomással riasztja a központot. A központban-hangjelzéssel egybekötve- a számítógép monitoron azonnal megjelenik a segítségkérés ténye. A központban szolgálatot teljesítő gondozó azonnal riasztja a készenlétes gépkocsivezetőt és gondozónőt akik a lehető legrövidebb idő alatt a helyszínre mennek.
A gondozók az alapvető elsősegélynyújtó felszereléseken kívül rendelkeznek mobiltelefonnal, melynek segítségével orvost,szükség esetén mentőt hívhatnak
A szolgáltatás végzése
A jelzőrendszeres házi segítségnyújtás az alábbi személyi feltételekkel működik
A szolgáltatás szakmai vezetője: a Gondozási Központ vezetője
A szolgáltatás programvezetője: az Idősek Otthona vezetője
A szolgáltatást végzők: 14 fő házi gondozó
A diszpécserközpontot működtetik: az Idősek Otthona szolgálatra beosztott gondozói
Gépkocsivezetők: 3 fő
Rendszergazda: 1 fő
A rendszerben foglalkoztatottak valamennyien rendelkeznek a szükséges szakképesítéssel.
A jelzőrendszeres házi gondozás működtetése folyamatos adminisztrációs munkát kíván mind a gondozást végzők, a programvezető illetve a rendszergazda részéről.
A gondozást végző házi gondozók minden segítségkérésről „ Riasztási jegyzőkönyvet” készítenek”.Ezeket a dokumentumokat minden hónap végén átadják a szolgáltatás programvezetőjének,egyben a hónapban előforduló gondozási, segítségnyújtási eseményeket is megbeszélik.
A szolgáltatás működéséért felelős vezető – programvezető – minden hónapban beszámolót küld a Fenntartónak. („Havi jelentés a riasztásokról”)
A szolgáltatás szakmai vezetője „Éves beszámolót” készít, melyben összesíti a tárgyév gondozási eseményeit, tapasztalatait.
A jelzőrendszeres házi segítségnyújtásért fizetendő térítési díj összege: 100 Ft/nap
Jelzőrendszeres házi segítségnyújtás szociálisan nem rászorzóuló személynek: 200 Ft / nap / készülék
|